KYOCERA AVX MA205C473KAA
MA205C473KAA
Part No.:
MA205C473KAA
Datasheet:
ShinYuaMA205C473KAA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.090 Dia x 0.250 L (2.29mm x 6.35mm)