KYOCERA AVX MA301E104ZAA
MA301E104ZAA
Part No.:
MA301E104ZAA
Datasheet:
ShinYuaMA301E104ZAA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V Z5U AXIAL
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
Z5U
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.130 Dia x 0.240 L (3.30mm x 6.09mm)