KYOCERA AVX MA302C332MAA
MA302C332MAA
Part No.:
MA302C332MAA
Datasheet:
ShinYuaMA302C332MAA.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 200V X7R AXIAL
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.130 Dia x 0.240 L (3.30mm x 6.09mm)