KYOCERA AVX MA305A222JAA-BULK
MA305A222JAA-BULK
Part No.:
MA305A222JAA-BULK
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMA305A222JAA-BULK.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V NP0 AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
Ceralam® MA
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.130 Dia x 0.240 L (3.30mm x 6.09mm)