KYOCERA AVX MA401C104KAA-BULK
MA401C104KAA-BULK
Part No.:
MA401C104KAA-BULK
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMA401C104KAA-BULK.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
Ceralam® MA
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.140 Dia x 0.390 L (3.56mm x 9.91mm)