Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202114153E3
MAL202114153E3
Part No.:
MAL202114153E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL202114153E3.pdf
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 10V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
021 ASM
ProductStatus:
Active
Capacitance:
15000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
54mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
2.7 A @ 10 kHz
Impedance:
35 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia x 1.496 L (21.00mm x 38.00mm)