Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202119151E3
MAL202119151E3
Part No.:
MAL202119151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL202119151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 100V AXIAL
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
645mOhm
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@HighFrequency:
686 mA @ 10 kHz
Impedance:
610 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm)