Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202129151E3
MAL202129151E3
Part No.:
MAL202129151E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL202129151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 100V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
021 ASM
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
645mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
490 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
610 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.492 Dia x 1.181 L (12.50mm x 30.00mm)