Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202144103E3
MAL202144103E3
Part No.:
MAL202144103E3
Datasheet:
ShinYuaMAL202144103E3.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 10V AXIAL
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
64mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.09 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
40 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia x 1.496 L (18.00mm x 38.00mm)