Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202146222E3
MAL202146222E3
Part No.:
MAL202146222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL202146222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 25V SNAP
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
132mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.18 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
70 mOhms
LeadSpacing:
0.689 (17.50mm)
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.181 (30.00mm)