Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202146682E3
MAL202146682E3
Part No.:
MAL202146682E3
Datasheet:
ShinYuaMAL202146682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
64mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.07 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
35 mOhms
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.496 (38.00mm)