Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202147332E3
MAL202147332E3
Part No.:
MAL202147332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL202147332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 40V SNAP
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
90mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.81 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
40 mOhms
LeadSpacing:
0.768 (19.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.496 (38.00mm)