Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202148152E3
MAL202148152E3
Part No.:
MAL202148152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL202148152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
122mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.53 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
45 mOhms
LeadSpacing:
0.768 (19.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.496 (38.00mm)