Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202148222E3
MAL202148222E3
Part No.:
MAL202148222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL202148222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
99mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.78 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
40 mOhms
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.496 (38.00mm)