Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202148681E3
MAL202148681E3
Part No.:
MAL202148681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL202148681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V SNAP
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
199mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
890 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
95 mOhms
LeadSpacing:
0.689 (17.50mm)
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.181 (30.00mm)