Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL202149681E3
MAL202149681E3
Part No.:
MAL202149681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL202149681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP
Packaging:
Bulk
Series:
021 ASM
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
195mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.26 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
180 mOhms
LeadSpacing:
0.768 (19.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.496 (38.00mm)