Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL203125471E3
MAL203125471E3
Part No.:
MAL203125471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL203125471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 16V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
031 AS
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
550mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
480 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
260 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.394 Dia x 0.984 L (10.00mm x 25.00mm)