Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL203833103E3
MAL203833103E3
Part No.:
MAL203833103E3
Datasheet:
ShinYuaMAL203833103E3.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
038 RSU
ProductStatus:
Last Time Buy
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.33 A @ 100 Hz
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)