Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL203850471E3
MAL203850471E3
Part No.:
MAL203850471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL203850471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
038 RSU
ProductStatus:
Last Time Buy
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3500 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@HighFrequency:
999 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.709 (18.00mm)