Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL204341151E3
MAL204341151E3
Part No.:
MAL204341151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL204341151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 160V SNAP
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
043 ASH
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
160 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
760 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
700 mOhms
LeadSpacing:
0.768 (19.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)