Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL204343101E3
MAL204343101E3
Part No.:
MAL204343101E3
Datasheet:
ShinYuaMAL204343101E3.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 250V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
043 ASH
ProductStatus:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.5Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
650 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
1.1 Ohms
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)