Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL204868471E3
MAL204868471E3
Part No.:
MAL204868471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL204868471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
Series:
048 RML
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
700 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
80 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)