Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205017223E3
MAL205017223E3
Part No.:
MAL205017223E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205017223E3.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 40V SOLDER LUG
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
18mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
9 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
16 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
4.016 (102.00mm)