Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205018332E3
MAL205018332E3
Part No.:
MAL205018332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205018332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 63V SOLDER LUG
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
48mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.6 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
35 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)