Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205059471E3
MAL205059471E3
Part No.:
MAL205059471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205059471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 100V RADIAL
Series:
050 PED-PW
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
247mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.4 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
172 mOhms
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.378 (35.00mm)