Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205059681E3
MAL205059681E3
Part No.:
MAL205059681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205059681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 100V RADIAL
Series:
050 PED-PW
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
170mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.9 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
116 mOhms
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)