Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205821222E3
MAL205821222E3
Part No.:
MAL205821222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205821222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP
Series:
058 PLL-SI
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
71mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
2.55 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
38 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)