Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205824223E3
MAL205824223E3
Part No.:
MAL205824223E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL205824223E3.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
058 PLL-SI
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
31mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
4.68 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
24 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)