Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205828222E3
MAL205828222E3
Part No.:
MAL205828222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205828222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
94mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.4 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
70 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)