Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205829152E3
MAL205829152E3
Part No.:
MAL205829152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205829152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
116mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.38 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
85 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)