Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205847332E3
MAL205847332E3
Part No.:
MAL205847332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205847332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 40V SNAP
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.78 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
37 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)