Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205871682E3
MAL205871682E3
Part No.:
MAL205871682E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205871682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
Series:
058 PLL-SI
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
49mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
4.01 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
30 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)