Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL205877332E3
MAL205877332E3
Part No.:
MAL205877332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL205877332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 40V SNAP
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
71mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.43 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
45 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)