Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209322182E3
MAL209322182E3
Part No.:
MAL209322182E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL209322182E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
093 PMG-SI
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
140mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
2.91 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
100 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)