Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209323152E3
MAL209323152E3
Part No.:
MAL209323152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209323152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
130mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.08 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
90 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.850 (47.00mm)