Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209326821E3
MAL209326821E3
Part No.:
MAL209326821E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209326821E3.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
220mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.18 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
170 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)