Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209327271E3
MAL209327271E3
Part No.:
MAL209327271E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209327271E3.pdf
Description:
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
680mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.66 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
540 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)