Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209332182E3
MAL209332182E3
Part No.:
MAL209332182E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209332182E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Capacitance:
1800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
110mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.36 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
80 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)