Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209346151E3
MAL209346151E3
Part No.:
MAL209346151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209346151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Series:
093 PMG-SI
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.03Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.1 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
770 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)