Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209347331E3
MAL209347331E3
Part No.:
MAL209347331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209347331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Packaging:
Bulk
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
460mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.07 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
350 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)