Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209353331E3
MAL209353331E3
Part No.:
MAL209353331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209353331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
320mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.58 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
200 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)