Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209426331E3
MAL209426331E3
Part No.:
MAL209426331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209426331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
460mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.5 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
360 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)