Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209453221E3
MAL209453221E3
Part No.:
MAL209453221E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209453221E3.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
410mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.33 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
250 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)