Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209454151E3
MAL209454151E3
Part No.:
MAL209454151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209454151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
420 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
910mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
920 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
690 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)