Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209457121E3
MAL209457121E3
Part No.:
MAL209457121E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209457121E3.pdf
Description:
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
094 PME-SI
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.01Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
850 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
730 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)