Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209536182E3
MAL209536182E3
Part No.:
MAL209536182E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209536182E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1800UF 20% 400V SNAP
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
095 PLL-4TSI
Capacitance:
1800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
63mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
7.9 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
38 mOhms
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)
Size/Dimension:
1.772 Dia (45.00mm)
Height-Seated(Max):
3.937 (100.00mm)