Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209564821E3
MAL209564821E3
Part No.:
MAL209564821E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209564821E3.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 420V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
095 PLL-4TSI
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
420 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
134mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
4.6 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
82 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
3.150 (80.00mm)