Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209574681E3
MAL209574681E3
Part No.:
MAL209574681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209574681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 420V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
095 PLL-4TSI
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
420 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
163mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
4.3 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
100 mOhms
LeadSpacing:
0.787 (20.00mm)
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
2.362 (60.00mm)