Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209619681E3
MAL209619681E3
Part No.:
MAL209619681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209619681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 500V SNAP
Packaging:
Bulk
Series:
096 PLL-4TSI
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
275mOhm
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@HighFrequency:
6.15 A @ 10 kHz
Impedance:
245 mOhms
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
3.150 (80.00mm)