Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209675821E3
MAL209675821E3
Part No.:
MAL209675821E3
Datasheet:
ShinYuaMAL209675821E3.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 350V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
096 PLL-4TSI
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
128mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.8 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
90 mOhms
LeadSpacing:
0.787 (20.00mm)
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)